Community, Warszawa

Berlin miastem startupów

Jak wiecie całe Tupalo.com stara się jak najaktywniej udzielać w świecie startupów. Sami jesteśmy młodą firmą, mamy za sobą wzloty i upadki, dlatego też często dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi, początkującymi startupowcami. I tak rok temu uczestniczyliśmy w Startup Weekend Warsaw, Startup Week w Wiedniu a w tej chwili możecie spotkać nas na Pioneers Festiwal. Tak jak widzicie, staramy się prężnie działać w świecie starupów, dlatego też ostatnio wybraliśmy się na pierwszy Startup Crawl w Berlinie.

Dla niewtajemniczonych wyjaśnimy, że jest to impreza polegająca na tym, że w ciągu jednego dnia można odwiedzić kilka ciekawych startupów, podpatrzeć jak pracują i poznać ich założycieli. Jest to idealne miejsce do zdobycia wiedzy oraz poznania nowych ciekawych osób.

Tym razem mieliśmy okazję odwiedzić 4 bardzo ciekawe startupy i tak naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od 9flats.com. Jest to serwis internetowy, który umożliwia podróżującym wynajmowanie mieszkań, apartamentów bądź pokoi na całym świecie. Oczywiście w biurze przywitał nas założyciel Roman Rochel. Startup, który powstał dwa lata temu i już teraz zatrudnia ponad 50 osób, czyż nie genialne?

Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to FAB.com, po którym oprowadzał nas Roman Kirsch, założyciel stratup’u Casacanda, który został przejęty właśnie przez FAB. Oczywiście w samym biurze pracuje ponad 150 osób, które codziennie dbają o to, żeby do klientów trafił ładny, fajny i oryginalny towar, dostępny na ich stronie. Poza genialnym wręcz biurem, firma ta dużą wagę zwraca na atmosferę w biurze organizujące ciekawe imprezy na dachu biura. Oczywiście nie mogło zabraknąć grill, który jest widoczny na zdjęciu.

Delivery Hero to “startup”, który działa w wielu krajach na całym świecie, również w Polsce . Codziennie kilkaset osób dba o to, żeby klienci mogli za pośrednictwem internetu zamawiać swoje ulubione potrawy. Po biurze oprowadził nas sam CEO Fabian Siegiel. Największe wrażenie robi ściana ze zdjęciami wszystkich (no prawie wszystkich) pracowników w firmie oraz super gadżety.

A na koniec trafiliśmy do berlińskiego startup’u Sponsorpay, który zatrudnia ponad 150 osób z 34 różnych krajów. Tak więc w biurze można odczuć niesamowitą mieszankę kulturową, czym oczywiście szczyci się firma. A czym dokładnie zajmuje się Sponsorpay? Ich głównym celem jest pomoc swoim klientom w monetyzacji wirtualnych klientów.

Już za kilkanaście dni Startup Crawl zawita do Krakowa a my oczywiście bardzo chętnie zapraszamy Was do odwiedzenia naszego biura w Wiedniu, poznania Mika, Clemensa i całej naszej ekip Tupalo.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply