Community, Warszawa

Bo polskie jest najlepsze, czyli gdzie zjeść najlepsze polskie przysmaki.

Któż z nas nie lubi niedzielnego rosołku, barszczyku czerwonego, pierogów, bigosu czy też naleśników? Zachwycamy się kuchnią włoską, hiszpańską czy też indyjską, a sami często nie doceniamy naszych polskich smaków, które są zachwalane przez turystów odwiedzających nasz kraj. W związku z tym, chcemy Wam przedstawić restauracje w Warszawie serwujące najlepszą polską kuchnię.

1. Folk Gospoda – restauracja w bliskim centrum miasta, gdzie serwują piwo w 5 litrowych tubach!

Wybraliśmy się z rodziną w niedzielę na obiad. Całkiem sensowne jedzenie, faktycznie wnetrze restauracji robi wrażenie. Wiejsko, przaśnie, niepowtarzalnie. Taka wieś w stolicy. Miło. Będziemy wracać!

Recenzja napisana przez Mieszkomichalski

2. Zapiecek Polskie Pierogernie – w Warszawie można spotkać kilka takich restauracji i wszystkie cieszą się dużą popularnością. Jedno z niewielu miejsc, gdzie przez cały rok można dostać kompot z suszu.

Zapiecek jest pełen smaku domowego obiadku :) Można skosztować tam różnego rodzaju pierogów, które są wyśmienite! Dodatkowo Panie pracujące tam są uprzejme i ciekawie ubrane:) Mają specjalny kubraczek- warty zobaczenia!

Recenzja napisana przez Elle.pl

3. Oberża pod Czerwonym Wieprzem – miejsce urządzone w PRL-owskim klimacie, które przyciąga wielu klientów. To tutaj dostaniecie jeden z najlepszych schabowych oraz pierogi z dziczyzną, jałowcem i sosem z leśnych grzybów. Restaurację odwiedziły takie osobowości jak: Bruce Willis, Ingrid czy Państwo Kwaśniewscy.

Miejsce kultowe w Warszawie, które trzeba koniecznie odwiedzić. Wystój robi wrażenie. Po długich przemyśleniach nad kartą, zamówiłam tradycyjnego kotleta schabowego. Była naprawdę smaczny – duży, cieniutki i chrupiący.

Recenzja napisana przez Zgubiłam Kredki

4. Atelier Amor – bardzo eleganckie miejsce, serwujące istne kulinarne dzieła sztuki. Jeżeli poszukujecie eleganckiego miejsca oraz smacznego jedzenia to warto wybrać właśnie tę restaurację.

Atelier Amaro to miejsce eleganckie i wyjątkowe. To lokal z prawdziwą klasą. Obsługa traktuje klientów z należytą starannością i opieką. Jest tutaj faktycznie wyjątkowo. Co ciekawe, tutaj serwowane jest menu degustacyjne. Potrawy bardzo wyszukane. Niczym jak z kuchni Gordona Ramsaya. Małe, pięknie wyglądające porcje i do tego mega smaczne.

Recenzja napisana przez Zabcia

5. U Fukiera – wszystkim bardzo dobrze znane miejsce, prowadzone przez znaną restauratorkę Magdę Gesler. Restauracja o magicznym wystroju i bardzo smacznej kuchni.

Restauracja posiada chyba wymarzoną dla każdego właściciela lokalizację – znajduje się w samym sercu starówki. Już wejście, bardzo ozdobne, otoczone ogromną ilością kwiatów, daje do zrozumienia, że za progiem kryje się magiczne miejsce. I rzeczywiście, wnętrze zachwyca bogactwem i ciepłem.

Recenzja napisana przez Marta S.

6. Biały Domek

7. Groole – pieczone ziemniak

8. Dom Polski

9. Pierogarnia u Aniołów

10. Zapiecek Polskie Pierogernie

Jeżeli nie zgadzacie się z naszym rankingiem, bądź polecacie inne restauracje serwujące polską kuchnię, to czekamy na Wasze opinie na naszej stronie Tupalo.com.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply