Community, Warszawa

Jarmarki Świąteczne w Warszawie

Grudzień już się zaczął i wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta  Bożego Narodzenia. Ostatnio kiedy siedziałam  w kawiarni i usłyszałam świąteczne piosenki to od razu uśmiech zawitał na mojej twarzy. W Coffeeheaven serwują rozgrzewające kawy o różnych ciekawych smakach a w The Barista rozbrzmiewa dźwięk dzwoneczków. A co dzieje się w tym roku w Warszawie?

W tym roku Warszawa zaskoczy nas Bożonarodzeniowymi Jarmarkami. Pierwszy Jarmark Świąteczny znajduje się w samym sercu Warszawy zaraz pod Pałacem Kultury i Nauki. Rozstawiono tam kilkadziesiąt drewnianych chatek, wszystkie pięknie udekorowane w świąteczne ozdoby a przy dźwiękach dzwonków można zjeść golonkę, wędzoną rybkę, pierogi, czy też napić się grzanego wina. Jarmark Świąteczny będzie czynny do Wigilii tak więc namawiamy do wybrania się tam. Każdy znajdzie dla siebie jakieś atrakcje.

Kolejne miejsce to Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Starego Miasta. Miejsce to urzeka swoim wyglądem i atmosferą. Pełno małych drewnianych straganów gdzie można spróbować przeróżnych wypieków, wędlin, jak również można kupić przepiękne, ręcznie robione ozdoby choinkowe do naszego domu. Dookoła oświetlone kamienice no i cudowne restauracje jak Bazyliszek czy też U Fukiera gdzie można wybrać się na litrowe piwo, bądź na pyszną szarlotkę z lodami. Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty aż do 8 stycznia, tak więc również polecamy odwiedzić to miejsce.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply