Community, Warszawa

Tupalo.com też było na Startup Weekend Warsaw!

W dniach 18-20 listopada odbyła się, w Soho Factory, druga edycja Startup Weekend Warsaw. Tupalo.com  było jednym ze sponsorów tego wydarzenia. Oczywiście całe 54 godziny wspieraliśmy wszystkie grupy w dążeniu do zrealizowania swoich projektów. Na tę imprezę przyjechał również współzałożyciel Tupalo.com Mike Borras, który był mentorem i przyglądał się powstającym projektom oraz doradzał w ich realizacji. Sam Mike wyjaśnił, że bardzo chętnie uczestniczy w takich imprezach, ponieważ wierzy w moc nowych pomysłów. Wie ile pracy i determinacji wymaga realizacja swojego pomysłu dlatego też chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświedczeniem jaki zdobył w trakcie tworzenia oraz rozwoju Tupalo.com.

Tak więc jak było na Startup Weekend Warsaw. Moim zdaniem, jak zawsze cudownie!

W piątek od godziny 17 zaczęły schodzić się pierwsze osoby, oczywiście trochę czasu minęło za nim wszyscy znaleźli dla siebie miejsce, zjedli kolację i wypili piwko. W końcu o godzinie 19:30 rozpoczęła się najważniejsza część wieczoru czyli prezentacje swoich pomysłów. Zaprezentowano aż 47 startupów z czego w drodze głosowania wybrano 20. Tego wieczoru organizatorzy dodatkowo zapewnili nam duuużo pizzy oraz dwie lodowki piwa w związku z czym nie nudziliśmy się.

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę pojawiliśmy się  na miejscu o godzinie 11 i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, większość osób już ciężko pracowało. Tego dnia przywieźliśmy ze sobą dużo różnych i fajnych gadżetów dla zapracowanych startapowców. Oczywiście wszystkim niesamowicie podobały się nasze nowe koszulki, torby oraz naklejki. Dla zainteresowanych podam, że logo znajdujące się na naszych koszulkach zostało zaprojektowane przez bardzo znanego grafika z Rotterdamu Bart Aalbers. Oczywiście nie omieszkaliśmy zrobić kilku zdjęć.

 

 

 

 

 

 

 

 

Do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że tyle przedsiębiorczych osób jest w stanie spotkać się w jednym miejscu i poświęcić cały weekend na pracę. Co fajniejsze widać, że wszystkie te osoby są w stanie połączyć pracę z zabawą a chyba właśnie wszystkim o to chodzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela to dzień kiedy wszyscy przygotowywali swoje prezentacje, opracowywali biznes plan i ćwiczyli swoje wystąpienia. W powietrzu czuć było nutkę stresu a dodatkowo po między stolikami chodzili mentorzy i dopytywali się o postępy w projekcie. Nawet Mikowi udzielił się ten stan zapracowania. Wygranym tej edycji Startup Weekendu został projekt EduKoala, który zdobył pierwsze miejsce we wszystkich kategoriach. Oczywiście całe Tupalo.com  gratuluje i życzy powodzenia w dalszym rozwoju startupu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reasumując, super impreza z niesamowicie zdolnymi i pracowitymi uczestnikami. Miło przebywać w takim towarzystwie i mimo, że był to bardzo męczący weekend to na prawdę było warto.

 

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply