Community, Warszawa

Tupalo.com też zwiedzało Warszawę.

W ostatni weekend w Warszawie odbyło się bardzo fajne wydarzenie “Noc Muzeów”, do udziału w którym gorącoWas namawialiśmy. Oczywiście Tupalo.com tej nocy również zwiedzało nowe i ciekawe miejsca. Całe miasto tętniło życiem do bardzo późnych godzin. My na początek zdecydowaliśmy się wybrać na Pragę do nowo powstałego Muzeum Neonu w Soho Factory. Na miejscu można było napić się piwa, zjeść jakieś dobre smakołyki i oczywiście podziwiać różnokolorowe neony. W okolicy znajdowała się również Wystawa Ilustracji “O-kupować”, której oczywiście nie mogliśmy ominąć. Cała ekspozycja składała się wielu bardzo ciekawych plakatów, rysunków, ubrań, książek, naczyń czy też gadżetów.

Po odwiedzeniu Pragi, wróciliśmy do centrum. Chcieliśmy zwiedzić budynek Sejmu RP, ale widząc kolejkę oczekujących, zrezygnowaliśmy i udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Jak można było się spodziewać kolejka niemalże dochodziła do Ronda Charles’a de Gaulle’a, ale my się nie poddaliśmy. Po 1,5 godziny  stania w kolejce, opowiadania dowcipów i różnych śmiesznych historii,  w końcu dotarliśmy do środka i mogliśmy podziwiać wszyskie eksponaty znajdujące się w muzeum. Zwiedzanie zakończyliśmy już dobrze po północy. Czy warto było? Oczywiście! Noc Muzeów spędzona w kolejce ze znajomymi, a potem zwiedzanie upragnionego miejsca ostatkiem sił – oto cały urok tej nocy. Wieczór oczywiście zakończyliśmy w pobliskich pubach.

W związku z tym, że tak bardzo podobała nam się ekspozycja zaprezentowana w Muzeum Neonu, to chcemu się podzielić z Wami kilkoma fajnymi zdjęciami i tym samym jeszcze bardziej zachęcić do odwiedzenia tego miejsca.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply