Community, Warszawa

Ulubione miejsca w moim mieście.

Każdy chyba ma w swoim mieście ulubione miejsca do których często powraca. Może to być park, gdzie lubimy spacerować, sklep, który zawsze odwiedzamy w wolnej chwili bądź restauracja, która użekła nas swoim klimatem i smakiem. Dlatego chciałabym się podzielić swoimi miejscami, do których uwielbiam wracać i mimo, że w niektórych nie bywam przez rok to zawszę czuję się tam jak u siebie. 

Pierwsze takie miejsce, które działa jak lek na mój smutek to sklep Zielony Kot. Jestem ogromną fanką kolczyków i muszę przyznać, że moja kolekcja jest dość bogata ale tutaj zawsze  znajdę jakąś kolejną parę, która zdobędzie moje serce. Znajdziemy tam przeróżne świecidełka, od tych zrobionych z materiału, plastiku po te ze srebra i złota. Jak to się mówi “dla każdego coś dobrego”.

Drugie miejsce, do którego lubię powracać to cukiernia Malinowa na Niepodległości. Pamiętam jak byłam studentką i koleżanki po kolejnym egzaminie zabrały mnie tam, tak na poprawę humoru i tak już pozostało. Zawsze kiedy chcemy się spotkać, wybieramy tę cukiernię, a ponieważ jest ona malutka to często z największą porcją lodów (a muszę przyznać, że są wybitnie smaczne) idziemy na spacer do pobliskiego parku.

Jeżeli chodzi o wieczór to dwa miejsca zdobyły moje serce. Pierwsze to restauracja Frida gdzie serwują wyśmienitą truskawkową margarite, której nie potrafię sobie odmówić. Poza tym często jest tam muzyka na żywo, co powoduje, że jest super atmosfera. Drugie miejsce, które polecam wszystkim to Panorama Bar & Lounge na 40 piętrze Hotelu Mariott. Można tam spędzić długie godziny, podziwiając niesamowity widok Warszawy. Do tego nowoczesny wystój i spokojna muzyka sprawia, że można na prawdę się odprężyć. Ja osobiście mogę tam polecić Sangrie.

Ostatnie miejsce, o którym chciałabym wspomnieć to restauracja Porto Praga. Mimo, że nie bywam tam zbyt często, ponieważ nie dokońca pasuje mi lokalizacja, to mimo wszystko uwielbiam tę restaurację za wszystko. Wyjątkowo pasuje mi ten elegancki, ciepły wystrój i cała atmosfera tam panująca, do tego miła obsługa no i oczywiście wyśmienita kuchnia. Ceny mogą trochę przerażać ale w końcu nie musimy tam być codziennie.

Podzielcie się z nami swoimi ulubionymi miejscami w Warszawie.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply